A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Wien Südbahnhof (Ostbahn). Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Wien Südbahnhof (Ostbahn). Összes bejegyzés megjelenítése

2024. 05. 01.

Igazi EuroRegio – amikor még az EU-ban is újak voltunk

Magyarország – kilenc másik állammal együtt – 2004. május 1-jén csatlakozott az Európai Unióhoz. Az akkori, valóban történelminek számító pillanatok közül most egy nagyon-nagyon apró darabot ragadunk ki és mutatunk meg két évtizedes távlatokból. Az akkor készült – technikailag erősen kifogásolható – fényképek ma már szinte felbecsülhetetlen kordokumentumnak számítanak.

2014. 12. 13.

Viszlát, Südbahnhof!

Öt esztendővel ezelőtt, 2009. december 12-én este ment el az utolsó vonat a bécsi Südbahnhofról. A maradéka, az Ostbahnhof még három évet működött ideiglenes formájában. Ma már a környékről aligha mondaná meg bárki is, hogy ott valaha vonatok jártak. Megmutatjuk, mit láttunk öt éve a mostani csupa üveg irodaházak helyén!

2012. 12. 31.

Bécs, 2012

Év végi összefoglalónkban Bécs 2012-es közlekedési történéseit tekintjük át. Idén a gumikerekű járművek háza táján sem volt pangás, így tavalyi összefoglalónkkal szemben idén a buszos újdonságokat is bemutatjuk. Tesztbuszoktól bővülő villamoshálózaton át a búcsúzó és debütáló állomásokig széles az idei paletta – tartsanak velünk!

2012. 12. 09.

Egy új korszak nyitánya

Alighanem bátran állíthatjuk, hogy 2012. december 8-án, pontban éjfélkor, amikor „koppant a bakon” a Pozsony és Marchegg felől érkező – három percet késő – REX 2537-es számú vonat, akkor lezárult a vasúttörténet egy fejezete. Megérkezett az utolsó személyvonat a bécsi Südbahnhofra. Alig fél órával később pedig már egy vadonatúj főpályaudvarra futott be a Hirschstetten felől érkező, az S80-as viszonylaton közlekedő Talent.

2011. 11. 14.

Volt egyszer egy Euregio

Ma már csak a MÁV-START Talentjei járnak a hegyeshalmi határátmenetben közlekedő Euregio-vonatokként és jobbára csak Bruck an der Leitha állomásáig mennek el. De ez nem mindig volt így. Olvasónk, Balla Krisztián érdekes képpel lepte meg szerkesztőségünket.

2011. 09. 06.

Archívumunk mélyéről – 7. rész: Volt egyszer egy Südbahnhof

Volt valamikor egy Südbahnhof Bécsben, aminek a nevét már csak az Schnellbahn Stammstreckén lévő megálló és az Ostbahn ideiglenes állomása, a Wien Südbahnhof (Ostbahn) néven működő konténerállomás őrzi. Hamarosan, a 2012 decemberi menetrendváltással azonban ezek is búcsúznak, akkor ugyanis részlegesen megnyílik az új Hauptbahnhof. Ezúttal pár kiragadott pillanat következik az egykori Südbahnhof életéből.

Írásaink kommentálására a RegionalBahn Facebook-oldalán van lehetőség.